Розгорнута інструкція з налаштування поропластових вставок на прикладі захисного кейсу Nanuk 933 та фотокамери для підводної зйомки Aquatech Elite.
Усі фірмові вставки Nanuk проєктуються для найширшого загалу користувачів. Вони прості, надійні й для ефективного їх використання не потрібні ніякі спеціальні знання чи навички. Втім практика показує, що декому з власників Nanuk зіпсувати нову вставку інколи все ж таки вдається.
Що характерно, такі "епік фейли" найчастіше трапляються з новачками, котрі перш ніж починати налаштовувати щойно придбану поропластову вставку Nanuk, уважно переглянули один чи навіть декілька відеогайдів, знятих такими ж новачками, тільки трохи впевненішими у коректності своїх дій. Простіше кажучи, одні просто повторюють очевидні помилки інших з відповідними результатами.
Та не біда. Зараз ми ще разок розповімо (й покажемо), як правильно налаштувати та встановити поропластові вставки типу pick-n-pluck (тобто так звані "насічені" чи просто "піну") у захисний кейс Nanuk, та дамо декілька практичних порад, що робити й чого робити не слід, щоб завершити цю справу швидко й без зайвих клопотів.
Для прикладу ми взяли Nanuk 933, одну з найуніверсальніших й тому найпопулярніших моделей бренду, котра як за габаритами, так і за функціоналом підходить для безпечного транспортування й зберігання найрізноманітніших речей (інструментів, приладів, усілякої електроніки, зброї, спорядження тощо), зокрема й вельми дорогих та вразливих до механічних ушкоджень.
Нагадаємо також, що фірмові поропластові вставки Nanuk за розмірами хоч і різні, втім за властивостями матеріалу всі абсолютно однакові. А отже для будь-якого Nanuk такі вставки налаштовуються так само швидко й просто. За умови, звичайно, що робиться це правильно та без поспіху.
Ми ж цього разу за допомогою комплекту нових поропластових вставок упакуємо у свій Nanuk 933 захисний герметичний корпус Aquatech для фотокамери Panasonic GH5. Девайс призначений для професійної підводної зйомки, тож є річчю вельми непростою та не дешевою, що вимагає вкрай уважного до себе ставлення.
Корпус зовсім новий, і як дуже швидко з'ясувалося, возити й зберігати його в аби яких чохлах чи футлярах - ідея не найкраща. Бо, по-перше, кришка об'єктива у нього виконана зі скла, на котрому зі зрозумілих причин категорично не потрібні навіть найдрібніші подряпини. А по-друге, подряпини не потрібні й на задній прозорій пластиковій панелі, оскільки під водою дуже заважатимуть бачити екран з налаштуваннями камери. Так що, Nanuk 933 із правильної форми ложементом для нашого Aquatech Elite буде рішенням більш ніж доречним, передусім для надійного захисту скляної кришки об'єктива.
Корпус, як бачимо, оснащений аж чотирма міцними металевими тримачами, котрі треба щоразу відкручувати, щоб встановити всередину камеру чи витягнути її. А оскільки сам Aquatech Elite на суші досить важкий та незграбний, а користувач має всього дві руки, а не чотири, то навіть на цьому етапі потрібно бути дуже уважним і діяти обережно, щоб нічого не впустити, не пошкодити й, знову ж таки, не подряпати.
Здебільшого процес проходить наступним чином: корпус ставиться на коліна, дуже акуратно відкручуються всі чотири тримачі, знімається задня панель і потім встановлюється чи виймається камера. Справа це вкрай неприємна через постійний ризик зачепити чимось твердим скло кришки об'єктива чи пластик задньої панелі
А от коли Aquatech Elite попередньо встановити у кейс, а точніше, у сформований саме для нього ложемент у поропластовій вкладці, то знімати/закріпляти задню панель і виймати/встановлювати камеру стає набагато простіше. Корпус надійно тримається у кейсі, кришка об'єктива добре захищена і для всього процесу двох рук вистачає навіть з деяким запасом.
А от коли Aquatech Elite попередньо встановити у кейс, а точніше, у сформований саме для нього ложемент у поропластовій вкладці, то знімати/закріпляти задню панель і виймати/встановлювати камеру стає набагато простіше. Корпус надійно тримається у кейсі, кришка об'єктива добре захищена і для всього процесу двох рук вистачає навіть з деяким запасом.
Так, залишається, "всього лише" правильно вирізати цей самий ложемент (нішу) у вставках Nanuk. Отже, розпочнемо.
У деяких відеогайдах їх автори для попередньої розмітки поропласту радять використовувати крейду, швейні шпильки, якісь спеціальні пластикові інструменти для ремонту смартфонів та навіть ножі. Насправді ж, у якихось додаткових інструментах, і тим більше гострих металевих, немає жодної потреби. Травмуватися (вколотися, порізатися, подряпатися тощо) чи пошкодити кейс та речі, котрі він має захищати, гострими предметами можна на раз, а от реальної користі від них - мінімум.
Отвори будь-якої потрібної форми у вставках Nanuk типу pick-n-pluck легко формуються вручну, просто пальцями. Якщо ж потрібна якась попередня розмітка, то для цього вистачить невеличкого шматочка білої крейди (будь-якої, не обов'язково Crayola, як у нас, чи ще якоїсь "високохудожньої"). Крейдою без проблем та без пошкоджень можна обвести річ якої завгодно форми. Окрім того, крейда добре малює по поверхні поропласту і потім так само добре змивається.
Nanuk 933 - кейс доволі об'ємний і місця в ньому вистачає не лише для Aquatech Elite, а ще й для пари фотооб'єктивів та інших аксесуарів. А отже, вважатимемо, що більш-менш точна розмітка вставки дійсно не завадить. Та все одно, почнемо з корпусу, як найважливішого предмета у списку, а всі інші аксесуари підуть "бонусом".
Як відомо, спочатку треба щонайменше сім раз відміряти й лише потім різати. Тому попередньо про всяк випадок перевіряємо, що Aquatech Elite дійсно вміщується у Nanuk 933, і вміщується так, як треба. А для цього виймаємо всі вставки, кладемо девайс у кейс, оглядаємо його з усіх боків і на власні очі переконуємося, що ширини та глибини Nanuk 933 для нього дійсно вистачає.
І це наша практична порада №1: перш ніж різати вставки й формувати ложемент, обов'язково переконайтеся, що річ правильно вміщується у кейс чи, навпаки, що саме ця модель Nanuk за розмірами точно підходить цій конкретній речі. Адже коли кейс замалий, то ніякі вставки не допоможуть - спочатку слід підібрати Nanuk відповідного розміру.
Й одразу ж порада №2: об'ємну й важку річ складної форми (як наш Aquatech Elite, приміром) у Nanuk краще фіксувати кількома поропластовими вставками, у котрих вирізана ніша-ложемент відповідної конфігурації й котрі всередині кейса встановлені у правильному порядку. Таким чином, у прямокутному чи квадратному Nanuk можна без проблем і безпечно транспортувати й зберігати речі фактично будь-якої, навіть дуже нестандартної форми.
Тож, передусім все ретельно приміряємо, обмірюємо, зважуємо і пересвідчуємося, що кейс стовідсотково підходить (закривається нормально), що вкладок маємо вдосталь і що ніде (зверху, знизу й з обох боків) не буде зайвих зазорів і люфтів, котрі перешкоджатимуть надійній фіксації майбутнього вмісту.
Ну й заразом порада №3: щоб кожна окрема річ всередині Nanuk (будь-якого) надійно трималася у своїй ніші, між нішами у вставках слід залишати принаймні по два ряди кубиків поропласту з кожного боку (і від стінок кейса теж). А якщо річ важка й громіздка, то чим більше кубиків вставки її оточуватиме, тим краще.
Отже, кладемо наш Aquatech Elite на верхню вкладку та обводимо його крейдою по периметру. Після цього девайс прибираємо, беремо вставку в руки, просто пальцями розтягуємо-роз'єднуємо внутрішні кубики (ті, що всередині контуру) й акуратно, один за одним та без поспіху їх відриваємо. Процедура досить незвична і спершу не дуже зручна, втім якщо не поспішати та пристосуватися, то кубики відокремлюються швидко й чисто, і різати нічого не потрібно.
Тут повторимо ще раз, про всяк випадок: не забудьте, що навколо кожної ніші має бути щонайменше два рядки кубиків поропласту. Якщо предмети легкі й компактні, то можна й по одному, але краще й надійніше 2-3. Чи навіть більше, якщо речі великі й важкі, або ж возити їх у Nanuk ви плануєте часто та довго.
Наш Aquatech Elite, як бачите, саме такий - порівняно об'ємний, досить важкий і має складну форму з закругленими краями, великою ручкою та усілякими зовнішніми елементами, плюс, до нього ще й прикріплений додатковий тримач для камери GoPro. І вкласти всю цю конструкцію у Nanuk, нагадаємо, нам треба кришкою об'єктива вниз і задньою панеллю догори, щоб потім зручніше було встановлювати в корпус камеру й потім її звідти виймати.
Значить, на верхній вставці Aquatech Elite по контуру ми обвели й тепер починаємо видаляти зайві кубики поропласту. Надто захоплюватися не слід, щоб не прибрати їх більше, ніж треба. Корпус у ложементі має лежати якомога щільніше. А отже відокремлюємо кубики потроху, починаючи від самого центру намальованого контуру, і залишаємо певний їх запас ближче до країв. Прибрати зайві можна буде потім.
Відривати їх великими шматками теж не треба, інакше можна запросто схибити з розмірами та зіпсувати нову вставку. Краще витратити трохи більше часу, але сформувати правильний і точний отвір, відокремлюючи кубики один за одним та зберігаючи потрібні пропорції. Дещо складно витягнути тільки перші кілька блоків, та далі справа йде значно швидше й веселіше (та все одно не поспішаємо, щоб не висмикнути кубики там, де не треба).
У такий спосіб ми формуємо отвір для основного корпусу Aquatech Elite і потім так само акуратно відокремлюємо ще кілька кубиків для тримача GoPro, пам'ятаючи, що краще залишити певний їх запас, аніж насмикати зайвих.
Отже, отвір у першій, самій верхній вставці ми зробили. Беремося за другу. Встановлюємо верхню вставку на місце і крейдою обводимо щойно зроблений у ній отвір, малюючи контур вже на нижній вставці. Далі першу вставку знову виймаємо, беремо другу і пальцями починаємо вибирати з неї кубики поропласту відповідно до намальованого контуру. Але тепер зважаємо ще й на те, що наш Aquatech Elite помітно звужується вперед, а отже отвір у другій вставці кейса має бути трохи менший, аніж у першій, щоб корпус фіксувався якомога щільніше.
По ходу справи раз чи два вкладаємо обидві вставки у кейс та приміряємо корпус до майбутнього ложементу. Кубики у нижній, котрі очевидно заважають, позначаємо крейдою, щоб потім простіше було їх знайти та висмикнути. І так поетапно формуємо отвір потрібної конфігурації у другій вставці. Поспішати не треба.
Зробили отвір у другій вкладці, переходимо до третьої. Спочатку теж встановлюємо обидві верхні вставки у кейс і малюємо контур по отвору нижньої. І теж, зважаючи на габарити Aquatech Elite, наступний отвір плануємо дещо меншим від попереднього. Виймаємо верхні вставки, беремо нижню і починаємо формувати отвір у ній. Видаливши перші кілька блоків, вкладаємо всі три вставки на місце, приміряємо корпус до ложемента, позначаємо зайві кубики та неквапливо продовжуємо процес. Після кількох кубиків знову вкладаємо всі вставки й приміряємо ще раз.
Результатом нашої роботи стала ось такий великий та глибокий ложемент, що хоч і не ідеально відповідає габаритам нашого Aquatech Elite (оскільки корпус має закруглені краї, а кубики поропласту всі квадратні), одначе тримає його всередині кейсу наче міцно й досить щільно.
Вкладаємо Aquatech Elite у ложемент, обережно закриваємо Nanuk і перевіряємо, як корпус почувається на новому місці: рухаємо кейс, перевертаємо його, відкриваємо-закриваємо etc. Попередні тести показують, що все ОК, корпус у ложементі лежить надійно (настільки, що знімати й встановлювати його задню кришку можна просто у кейсі), Nanuk закривається герметично і потім всередині нічого не бовтається і не стукає.
Якщо ж вийшло так, що кейс закривається надто туго або ж не закривається зовсім, значить, ложемент потрібно або трохи розширити, або ж заглибити, видаливши кілька кубиків поропласту на відповідних вставках.
Якщо ж вийшло так, що кейс закривається надто туго або ж не закривається зовсім, значить, ложемент потрібно або трохи розширити, або ж заглибити, видаливши кілька кубиків поропласту на відповідних вставках.
Якщо ж вийшло так, що кейс закривається надто туго або ж не закривається зовсім, значить, ложемент потрібно або трохи розширити, або ж заглибити, видаливши кілька кубиків поропласту на відповідних вставках.
Нам потрібно було прибрати всього два кубики у третій, найнижчій, та один у верхній, де отвір для тримача GoPro. Ще трохи часу на переставляння вставок та примірки, та зате Aquatech Elite у Nanuk 933 сидить, як там і був. І розмонтовувати його можна скільки завгодно - і кришка об'єктива, і прозора задня панель, і весь корпус разом з камерою у ньому надійно захищені від подряпин та усіх інших негараздів, що трапляються у дорозі чи під час зйомок.
Ще кілька слів про аксесуари. Оскільки, як ми вже сказали, у Nanuk 933 місця вистачає не лише для нашого Aquatech Elite, то у кейсі ми вирішили зробити ложементи ще й для пари підводних ліхтарів. Вони у фірмових циліндричних футлярах, тому для них потрібно лише вирізати однакові круглі отвори у всіх трьох поропластових вставках. Знову беремо крейду, відмірюємо місця для майбутніх ложементів (вийшло по три рядки кубиків з усіх боків), обмальовуємо футляр по колу і потім просто виймаємо потрібну кількість поропласту. Певний досвід вже маємо, тож справа робиться швидше і з явно більш симпатичним (рівнішим та чистішим) результатом.
Згодом ми маємо намір придбати ще кілька нових кейсів для робочих дронів і комплектів аксесуарів для них (запасних батарей, моніторів, підвісів, зарядників та ін.) та кількох фотокамер зі стабілізаторами (теж з комплектом аксесуарів). Тож з ложемента для Aquatech Elite цей наш шлях до вершин творчого формування поропласту тільки починається.
Ну й на завершення цього нашого огляду додамо також, що для свого Nanuk 933 окрім комплекту поропластових вставок ми замовили також вставку-органайзер, котра встановлюється у верхню кришку кейса (кріпиться парою шурупів). Органайзер має декілька кишень різного розміру та форми, куди зручно вміщуються найрізноманітніші дрібні, втім дуже потрібні для роботи речі, зокрема запасні акумулятори камери, зарядник, кабелі, кришки об'єктивів, картки пам'яті, смартфони тощо.
Так от, коли ви теж придбали (чи плануєте придбати) фірмовий органайзер Nanuk, то ось іще одна наша порада: встановлюючи його у кришку кейса, не перетягуйте шурупи - вони металеві й під надмірним навантаженням можуть "з'їсти" різьбу у корпусі. І це фактично все, що варто не забути, коли оснащуєте свій Nanuk новим органайзером. Зрештою встановлюються вони якнайпростіше, а функціонал кейса розширюють істотно і реально допомагають як у дорозі, так і в роботі.
За матеріалами hardcases.ca
Login and Registration Form